You are currently viewing XX Olimpiada Radości

XX Olimpiada Radości

Dnia 1 czerwca 2021 w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym we Wschowie odbyła się XX Powiatowa Olimpiada Radości. Zgromadzonych na boisku szkolnym przywitała Pani Dyrektor Lucyna Kowalczykowska a oficjalnego otwarcia dokonał Starosta Powiatu Wschowskiego Pan Andrzej Bielawski.

Po uroczystym otwarciu Olimpiady wszyscy zebrani obejrzeli taniec niespodziankę przygotowany specjalnie z okazji tego wyjątkowego Święta Dzieci przez grupę pracowników Ośrodka. Następnie uczniowie udali się na wcześniej przygotowane stanowiska, aby wziąć udział w różnego rodzaju konkurencjach sportowo – rekreacyjnych. Dużym powodzeniem cieszyły się wspólne zabawy z animatorami Agencji Eventowej Show Time a także malowanie twarzy, mikrofon dla każdego oraz udział w loterii fantowej, w której każdy los był wygrany. Można było obejrzeć niezwykłą wystawę zdjęć z warsztatów dla dzieci i młodzieży “Mój wolny czas”, którą przygotowała pani Małgorzata Jaworowska. Do dyspozycji wszystkich uczestników był “Słodki domek” z pysznymi drożdżówkami i chipsami a na zakończenie nie brakowało chętnych, żeby poczęstować się ciepłym posiłkiem w postaci kiełbaski. Największą atrakcją okazał się jednak “powrót do przeszłości” czyli wata cukrowa, popcorn i słodki napój. Było to wielkie święto wspólnej zabawy i prawdziwej radości.

Nieocenioną pomocą w organizacji przebiegu imprezy oraz w opiece nad najmłodszymi dziećmi byli wolontariusze z Branżowej Szkoły I stopnia nr 1 w SOSW im. J. Korczaka we Wschowie. Świetnie się spisali w roli opiekunów naszych przedszkolaków!

Dotację na organizację Olimpiady Radości pozyskało Stowarzyszenie Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Nasz Ośrodek” we Wschowie ze środków publicznychw ramach programu współpracy na rok 2021 GMINY WSCHOWA i POWIATU WSCHOWSKIEGO z organizacjami pozarządowymi.

Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim nauczycielom i pracownikom, sponsorom oraz wszystkim osobom zaangażowanym w zorganizowanie XX Powiatowej Olimpiady Radości.

Ewa Anioła, Anna Huzar