You are currently viewing Spotkanie z behawiorystą oraz trenerem psów

Spotkanie z behawiorystą oraz trenerem psów

6.12.2023 r. na sali gimnastycznej uczniowie Ośrodka Szkolno-Wychowawczego wzięłli udział w spotkaniu z panią Sylwią Zeh-Waligórą, dyplomowanym behawiorystą na licencji COAPE oraz trenerem szkolenia psów, czyli specjalistą ds. zwierzęcych zachowań. Pani Sylwii towarzyszył pies o imieniu Karmel.

Nasz gość pokazał uczniom, jak należy postępować w relacji z psem, aby kontakt był przyjemny dla obu stron, aby nie wzbudzał u psa reakcji obronnych i agresywnych. Dzieci nauczyły się jak komunikować się z psem, jak rozumieć sygnały, które do nas wysyła, czego psy nie lubią i czego należy unikać w zabawach z nimi. I co najważniejsze – jak unikać sytuacji konfliktowych.

Dowiedzieliśmy się również że pies, zanim ugryzie, wysyła mnóstwo sygnałów ostrzegawczych, nie zaatakuje, jeśli nie jest do tego sprowokowany. Trzeba pamiętać o kilku zasadach np. nie podchodzić do psów uwiązanych przy sklepach, nie biegać przy obcych psach, nie wchodzić na teren prywatny, po którym może biegać pies właścicieli. Uczniowie byli bardzo zainteresowani, z uwagą słuchali, zadawali pytania, jak również ochoczo odpowiadali na pytania.

Dziękujemy bardzo p. Sylwii, za przeprowadzenie tak ciekawych zajęć, które poruszają kwestie bezpieczeństwa i wprowadzenie nas w świat naszych czworonożnych przyjaciół.https://www.facebook.com/pieskolandia.leszno