You are currently viewing Książkowe nowości w bibliotece

Książkowe nowości w bibliotece

Nasza szkoła w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025 otrzymała dofinansowanie na zakup nowości czytelniczych. Zachęcamy do odwiedzania biblioteki i wypożyczania tychże nowości.

Dziś prezentujemy Wam część z nich- świetną serię książek dla dzieci o niezwykle trudnym temacie jakim jest wojna. Książki z tej serii przybliżają temat wojny w przystępny dla dziecka, zrozumiały sposób. Wielokrotnie nagradzane, cenione, wzruszające, napisane prosto, bez patosu, przybliżają rzeczywistość zwykłych ludzi – dorosłych, ale przede wszystkim dzieci, które los rzucił w czas zawieruchy wojennej. Seria ta powstała w 2010 roku z inicjatywy i we współpracy z Muzeum Powstania Warszawskiego. Wydano wówczas trzy książki z cyklu „Muzeum Powstania Warszawskiego dla dzieci”. Współpraca ta była kontynuowana w ramach kolejnego cyklu pt. „Rodzinnie o historii”, co zaowocowało wydaniem dwóch kolejnych pozycji. Opisane w tych książkach historie dzieci opierają się na wspomnieniach jednej z autorek (Joanny Papuzińskiej) oraz na relacjach świadków przeszłości, z  Archiwum Historii Mówionej MPW. 

Drugą serią książek jaką Wam serdecznie polecamy to seria Tata Oli- to ciepłe opowieści o rodzinnych relacjach, które nie tylko wywołują uśmiech na twarzy, ale i sprawią, że dziecko może zobaczyć świat rodzica z innej perspektywy. Książki te to przede wszystkim świetnie ukazana relacja ojca z dzieckiem. Na każdej ze stron znajduje się dość dużo treści uzupełnionej pięknymi ilustracjami.