You are currently viewing Kontynuacja programu Laboratoria Przyszłości w roku szkolnym 2023/2024

Kontynuacja programu Laboratoria Przyszłości w roku szkolnym 2023/2024

#LaboratoriaPrzyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Wspólną misją jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

Laboratoria Przyszłości to nowoczesny sprzęt, który rozwija kompetencje i talenty uczniów naszej szkoły, każdego dnia uatrakcyjnia zajęcia szkolne i pozwala uczniom rozwijać swoje zainteresowania nie tylko w ramach obowiązkowych zajęć edukacyjnych, lecz także w ramach zajęć dodatkowych.

Minęły wakacje, jesteśmy o rok starsi, a zainteresowania te same. Uczniowie z takim samym zaangażowaniem jak w roku ubiegłym korzystają z klocków Lego. Zestawy te umożliwiają dzieciom konstruowanie różnych modeli, takich jak roboty, maszyny i pojazdy, a także programowanie ich za pomocą prostego interfejsu. Lego Education Spike Essential  wprowadza podstawowe koncepcje programowania, takie jak pętle, warunki, zmienne i funkcje, w sposób przystępny i interaktywny. Jednak największą przyjemność sprawia uczniom budowanie według własnego pomysłu, a później wprowadzanie skonstruowanych budowli w ruch.

Niezwykle cennym i budzącym wciąż duże zainteresowanie sprzętem w naszej szkole jest drukarka 3D. Przede wszystkim pozwala ona na tworzenie trójwymiarowych modeli przedmiotów, co znacząco wspomaga proces nauki. Uczniowie wykorzystują drukarkę 3D między innymi do tworzenia modeli brył lub do drukowania breloków, które sami zaprojektowali. Poprzez praktyczne zastosowanie drukarki 3D uczniowie są w stanie lepiej zrozumieć różne zagadnienia i rozwinąć swoje umiejętności techniczne.

Wykorzystanie sprzętu w ramach programu Laboratoria Przyszłości w szkole daje uczniom możliwość praktycznego zastosowania wiedzy i rozwijania umiejętności technologicznych, a jednocześnie poprawia jakość edukacji i zwiększa zaangażowanie w proces nauki.

#LabortoriaPrzyszłości