You are currently viewing „XIV Turniej BRD”

„XIV Turniej BRD”

W dniach 15-17czerwca br. na terenie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1 w Policach odbył się  XIV Finał Ogólnopolskiego Turnieju BRD. Jest to impreza ogólnopolska skierowana do młodzieży szkół specjalnych i ośrodków szkolno- wychowawczych. Udział w turnieju wzięło 9 drużyn -Wrocław, Kalisz, Smolnica, Skarżysko Kamienna, Białystok, Grodzisk Mazowiecki, Częstochowa, Police, w tym  drużyna ze Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego im. Janusza Korczaka we Wschowie.

Nasze województwo reprezentowali uczniowie: Miron Bielawski, Jakub Bartoszewski oraz Jacek Myszona  pod opieką pana Dariusza Romanowicza.

Celem turnieju jest popularyzowanie wśród młodzieży szkolnej znajomości przepisów ruchu drogowego, propagowanie kulturalnego i bezpiecznego zachowania na drodze, a także rozwijanie wiedzy i umiejętności z zakresu pierwszej pomocy medycznej. Uczniowie rywalizowali między sobą w pięciu  turniejowych konkurencjach:

1. Test z przepisów ruchu drogowego

2.  Skrzyżowania

3. Jazda po terenie Miasteczka Ruchu Drogowego.

4. Jazda sprawnościowa po rowerowym torze przeszkód.

5. Konkurencja praktyczna z wiedzy medycznej.

            Turniej ma charakter wieloetapowy. Na podstawie indywidualnych wyników uzyskanych w eliminacjach szkolnych tworzone są trzyosobowe drużyny, które reprezentują szkoły na dalszym etapie turnieju. W finale ogólnopolskim biorą udział zwycięskie drużyny wyłonione w finałach wojewódzkich.

Finał w Policach został zorganizowany  w sposób profesjonalny, a organizatorzy turnieju dodatkowo  przygotowali ciekawe atrakcje  dla młodzieży: ognisko,  wycieczkę nad morze do Międzyzdrojów  połączoną ze zwiedzaniem Oceanarium.

Rywalizacja drużyn była zacięta do samego końca. Zawodnicy naszej szkoły reprezentujący województwo lubuskie ulegli jedynie rewelacyjnie spisującej się drużynie z Kalisza zajmując w turnieju drugie miejsce. W rywalizacji indywidualnej Jakub Bartoszewski zajął wysokie piąte miejsce.

           Zwycięzcy, jak również wszystkie drużyny uhonorowani zostali pucharami, medalami, dyplomami oraz atrakcyjnymi  nagrodami, które ufundował Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Szczecinie.                                     

Wszystkim uczestnikom turniejowych potyczek serdecznie gratulujemy!