You are currently viewing Wschowa znana i nieznana

Wschowa znana i nieznana

   Stawiając sobie za priorytet wszechstronny rozwój naszych uczniów realizujemy wraz ze Stowarzyszeniem „Bliżej Autyzmu” oraz Miastem i Gminą Wschowa zadanie publiczne pod tytułem WSCHOWA ZNANA I NIEZNANA. 

Zadanie publiczne polega na zorganizowaniu wycieczek dla uczniów do  ciekawych miejsc w Gminie Wschowa:  pierwszego dnia uczniowie wybrali się na spacer z przewodnikiem po Klasztor Franciszkanów we Wschowie . Naszym przewodnikiem była pani Jolanta Pawłowska-emerytowana nauczycielka naszego Ośrodka i znawczyni historii naszego miasta. Poznaliśmy historię wschowskiego Klasztoru, zwiedziliśmy wnętrze oraz ogród i dowiedzieliśmy się mnóstwa ciekawych rzeczy o tym miejscu.

Drugą ciekawą wycieczką była ta do wschowskiego Zamku Królewskiego. Po jego niezwykłych wnętrzach oprowadził nas jego właściciel. Poznaliśmy niezwykle długą historię, bo zaczynającą się od XVI wieku, tej budowli mieszącej się obecnie niemal w samym centrum naszego miasta. Zwiedziliśmy dziedziniec, wnętrza, Sale Kominkową oraz Królewską, zajrzeliśmy do podziemi i studni, zachwyciliśmy się otaczającymi ją murami. Była to niezwykle ciekawa wycieczka!

    Celami zadania publicznego są: poznanie atrakcji Gminy Wschowa, nabycie umiejętności korzystania z walorów turystycznych swojej najbliższej okolicy i poznanie historii swojego miasta.