You are currently viewing Ślubuję na Sztandar…

Ślubuję na Sztandar…

          W dniu 30 września 2021r.  odbyła się Uroczystość Ślubowania uczniów klasy IV,V, VI Szkoły Podstawowej oraz I Szkoły Branżowej, którzy  w tym roku dołączyli do społeczności Naszej Szkoły. Uczniowie zostali powitani przez przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego i  w obecności Pań Dyrektor  złożyli uroczyste ślubowanie:                 

  „Ślubuję na sztandar naszej szkoły,

sumiennie wypełniać obowiązki ucznia,

nie splamić honoru szkoły ani klasy,

szanować nauczycieli, pracowników szkoły,

 rodziców i kolegów

uczyć się tego co piękne i mądre,

kochać  i czcić swoją Ojczyznę.”

Złożona przysięga była symbolicznym momentem przyjęcia nowych uczniów w poczet społeczności szkolnej. Jest to zaszczyt, ale i zobowiązanie. Na pamiątkę tej ceremonii  składający ślubowanie otrzymali okolicznościowe dyplomy. Wręczyła je dyrektor SOSW pani Lucyna Kowalczykowska oraz wicedyrektor  pani  Justyna Krzyżańska wraz z wychowawcami.

W czasie apelu wręczono również nagrodę ufundowaną  przez Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Nasz Ośrodek”, dla osoby, która w bieżącym roku uzyskała najwyższy wynik na egzaminie klas ósmych – w tym roku była to uczennica Liliana Krawczak. Gratulujemy.

Spotkanie było również okazją do złożenia życzeń z racji  przypadającego w tym dniu Dnia Chłopaka oraz słodkiego poczęstunku.

Wszystkim wstępującym do naszej szkolnej społeczności  życzymy samych sukcesów w nauce, radości  oraz spełnienia młodzieńczych marzeń.

                                            Wychowawcy wraz z SU