You are currently viewing Seniorzy i juniorzy razem tworzą

Seniorzy i juniorzy razem tworzą

„Seniorzy i juniorzy razem” tworzą to autorski projekt realizacji zadania publicznego Stowarzyszenia „Bliżej Autyzmu”  oraz Miasta i Gminy Wschowa.
W poprzednim roku Stowarzyszenie wraz z Urzędem Miasta i Gminy Wschowa realizowało bliźniaczy projekt pod tytułem „Seniorzy i juniorzy razem gotują”. Zachęceni niesamowitą współpracą pomiędzy uczniami a seniorami a także pozytywną więzią jaka się między uczestnikami wytworzyła, postanowiliśmy zadanie publiczne powtórzyć, w trochę innym wydaniu.

Zadanie publiczne ma na celu integrację środowiska wschowskich seniorów z dziećmi i młodzieżą ze Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego. W ramach realizacji zadania odbyły się już pierwsze wspólne zajęcia w pracowni ceramicznej SOSW. Na zajęcia uczniowie SOSW zaprosili seniorów z terenu Miasta i Gminy Wschowa. Nasi uczniowie pracują z gliną od dawna, wspaniale więc uczyli seniorów i wspierali ich w tworzeniu pięknych miseczek. Do kolejnych zajęć miseczki zostaną wypalone w piecu do ceramiki a na następnych wspólnych zajęciach będą szkliwione. Co tydzień zapraszamy kolejnych seniorów. W ramach projektu zakupiliśmy piękne wałki i stemple do ozdabiania gliny, narzędzia do ozdabiania oraz szkliwa do kolorowania glinianych dzieł.