You are currently viewing Odblaskowy rower

Odblaskowy rower

Miesiąc maj to czas w naszej szkole, kiedy szczególnie kładziemy nacisk na podnoszenie wiedzy i umiejętności z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Jest to czas rywalizacji w szkolnym konkursie BRD oraz zdobywania karty rowerowej. Do testów z przepisów ruchu drogowego przystąpiło siedemnastu uczniów, w tym trzynastu kandydatów do uzyskania karty rowerowej. W teście najlepiej wypadli uczniowie: Anita Keler kl. IV, Paweł Prask kl. V, Adrian Abłamowicz-Grosse, Piotr Woźny oraz Łukasz Kruk SP ZET.

          Kolejnym etapem rywalizacji było wykazanie się umiejętnościami i wiedzą z zakresu Pierwszej Pomocy. W tej konkurencji uczniowie wykazali się dobrą lub bardzo dobrą znajomością.

Finał szkolnego konkursu został rozegrany na terenie Miasteczka Ruchu Drogowego przy naszej szkole z udziałem publiczności i zaproszonych gości Komendanta Straży Miejskiej we Wschowie Witolda Skorupińskiego oraz jego zastępcy Michała Cieplaka. Ostatnie konkurencje szkolnego turnieju to przejazd po miasteczku rowerem wg wylosowanych punktów kontrolnych oraz wykazanie się umiejętnością jazdy po  torze przeszkód.

Ostateczny wynik rywalizacji naszych uczniów to:

I m-ce  Piotr Woźny

II m-ce Anita Keler

III m-ce Adrian Abłamowicz-Grosse

IV m-ce Łukasz Kruk

V m-ce Paweł Prask

          Dodatkową nagrodą dla finalistów jest uzyskanie karty rowerowej.

          Podczas finału rozstrzygnięto konkurs „Odblaskowy Rower”, który skierowany był do klas i polegał na przygotowaniu wcześniej wylosowanego szkolnego roweru tak, aby był piękny, lśniący i błyszczący, jakby wyjechał prosto z salonu. Wszystkie zaprezentowane rowery były starannie przygotowane do jazdy, a na wyróżnienie zasłużyły rowery przygotowane przez klasę  5-8 ZET,1-3 ZET oraz 4-6 SP.

Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy i życzymy bezpiecznego poruszania się po drodze !!!

                                                                                    Dariusz  Romanowicz