You are currently viewing Beskid Śląski

Beskid Śląski

W ramach projektu „Każdy ma swój Mount Everest” uczniowie Szkoły Branżowej i Szkoły Przysposabiającej do Pracy wzięli udział w trzydniowej wycieczce w góry Beskidu Śląskiego.

Celem wyjazdu było min. przełamanie barier u uczestników w pokonywaniu trudności podczas wspinaczki górskiej. Udało się! J Młodzież pokonała szlak Trzy Kopce, położony  w okolicach miasta Wisły. Była to również okazja do podziwiania jesiennych krajobrazów polskich gór. Podczas wycieczki młodzież zwiedziła Wisłę wraz ze skocznią narciarską, Izbę Pamięci Jerzego Kukuczki w Istebnej, gdzie zapoznała się z pamiątkami związanymi  z największym polskim himalaistą. Podczas zwiedzania starego drewnianego domu z 1863r – Chaty Kawuloka w Istebnej, uczestnicy wycieczki zapoznali się z folklorem tego regionu. Ciekawym miejscem był Trójstyk beskidzki – punkt zbiegu trzech granic: Polski, Czech i Słowacji.

Projekt finansowany jest ze środków Fundacji PZU, w ramach dotacji konkursowej – Młodzi niepełnosprawni – sprawni z Fundacją PZU/2022. Realizatorem jest  Stowarzyszenie Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Nasz Ośrodek”.

Joanna Chodorowska

Sylwia Morawska