You are currently viewing Chcę tak żyć, by zdrowym być.

Chcę tak żyć, by zdrowym być.

W dniach 14-17 maja 2024 r. naszą szkołę odwiedzili wieloletni przyjaciele z miejscowości Herrnhut w ramach  Polsko Niemieckiej Współpracy Młodzieży.

            Tematem przewodnim tegorocznych spotkań było hasło „CHCĘ TAK ŻYĆ, BY ZDROWYM BYĆ”. Pierwszy dzień był dniem integracyjnym i wprowadzającym do tematu zdrowego trybu życia- animacje, spotkanie z dietetykiem, ćwiczenia i zabawy rekreacyjne. Kolejne dni były bardzo aktywne i intensywne, podczas których odbywały się wspólne warsztaty, ćwiczenia w Parku Wolsztyńskim, zajęcia Zumby i Pilatesu na plaży w Lginiu, zabawy integracyjne z uczniami ze  Szkoły Podstawowej nr 3 oraz Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi.

W trakcie warsztatów kulinarnych przygotowaliśmy zdrowe i pożywne potrawy- szaszłyki owocowe i warzywne, humus, wiosenne  sałatki i kanapki. Podczas czwartkowego śniadania swoją obecnością zaszczycili nas Pan Starosta – Waldemar Starosta oraz Pani Dyrektor SOSW – Lucyna Kowalczykowska. Ostatnie popołudnie spędziliśmy  przy ognisku, na zabawach i dyskotece w Lginiu. Spotkanie projektowe zakończyło się wspólnym śniadaniem i ewaluacją i wstępnym planowaniem kolejnej wizyty.  Wspólnie  spędzony  czas umożliwił młodzieży wzajemne poznanie się, przełamywanie bariery komunikacyjnej i dzielenie się życzliwością.